BXRE-17E4000-B-74
Bridgelux
Producto No:
BXRE-17E4000-B-74
Descripción:
LED COB V18 WARM WHT SQU 1750K
Guía del usuario
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 19.20mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Current - Test 900mA
Current - Max 1.8A
CRI (Color Rendering Index) 80
Size / Dimension 24.00mm L x 24.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 79 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 2402lm (Typ)
Series Gen 7 V18 Array
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Bridgelux
Height 1.70mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34V