BXRE-27G10F0-A-82
Bridgelux
Producto No:
BXRE-27G10F0-A-82
Fabricante:
Bridgelux
Descripción:
LED COB V10 F90 WM WHT SQ 2700K
Guía del usuario
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 10.00mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Current - Test -
Current - Max 300mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Size / Dimension 13.50mm L x 13.50mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 167 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 1688lm (Typ)
Series V10 F90 Array
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Bridgelux
Height 1.65mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 33.7V