BXRE-27G10F0-A-83
Bridgelux
Producto No:
BXRE-27G10F0-A-83
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 10.00mm Dia
Current - Test -
Current - Max 720mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Size / Dimension 13.50mm L x 13.50mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 131 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 3580lm
Series V10 F90 Array
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Bridgelux
Height 1.65mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 38V