BXRE-35G6500-B-83
Bridgelux
Producto No:
BXRE-35G6500-B-83
Descripción:
V22B WARM WHITE LED ARRAY
Guía del usuario
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 23.30mm Dia
Color White, Warm
Current - Test 950mA
Current - Max 3.5A
CRI (Color Rendering Index) 90
Size / Dimension 28.00mm L x 28.00mm W
Lumens/Watt @ Current - Test 153 lm/W
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 7303lm (Typ)
Series Gen 8 V22 Array
Temperature - Test 25°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Bridgelux
Height 1.65mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 50.2V