Hogar / Single Diodes / BYM07-300HE3/83
minImg
BYM07-300HE3/83
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BYM07-300HE3/83
Descripción:
DIODE GP 300V 500MA DO213AA
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F 7pF @ 4V, 1MHz
Supplier Device Package DO-213AA (GL34)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 300 V
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.35 V @ 500 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 300 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 500mA