Hogar / Single Diodes / BYM10-100HE3/97
minImg
BYM10-100HE3/97
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BYM10-100HE3/97
Paquete:
DO-213AB
Descripción:
DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB
Guía del usuario
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 8pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-213AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 100 V
Series SUPERECTIFIER®
Package / Case DO-213AB, MELF (Glass)
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 1 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 1A