Hogar / Single Diodes / BYM13-50HE3/97
minImg
BYM13-50HE3/97
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BYM13-50HE3/97
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 50V 1A GL41
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 80pF @ 4V, 1MHz
Supplier Device Package GL41 (DO-213AB)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 50 V
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 700 mV @ 1 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 50 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 1A