Hogar / Diode Arrays / BYQ28E-150HE3/45
minImg
BYQ28E-150HE3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BYQ28E-150HE3/45
Paquete:
TO-220-3
Descripción:
DIODE ARRAY GP 150V 5A TO220AB
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 25 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 150 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-3
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 5 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C