BYT30PI-400RG
STMicroelectronics
Producto No:
BYT30PI-400RG
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
DOP3I
Descripción:
DIODE GEN PURP 400V 30A DOP3I
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 100 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DOP3I
Current - Reverse Leakage @ Vr 35 µA @ 400 V
Series -
Package / Case DOP3I-2 Insulated (Straight Leads)
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 30 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 30A