Hogar / Single Diodes / BYV10X-600P127
minImg
BYV10X-600P127
NXP USA Inc.
Producto No:
BYV10X-600P127
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
TO-220F
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE GEN PURP 600V 10A TO220F
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-220-2 Full Pack
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2 V @ 10 A
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A