Hogar / Single Diodes / BYV29X-600,127
minImg
BYV29X-600,127
NXP USA Inc.
Producto No:
BYV29X-600,127
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
TO-220F
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
NOW WEEN - BYV29X-600 - ULTRAFAS
En stock : 941
Precio Ext
  • 941
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-220-2 Full Pack
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.26 V @ 8 A
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 9A