BYV34G-600127
NXP USA Inc.
Producto No:
BYV34G-600127
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
I2PAK
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
ULTRAFAST RECTIFIER DIODE TO 22
En stock : 2841
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 315
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package I2PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.48 V @ 20 A
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)