BYV5ED-600PJ
WeEn Semiconductors
Producto No:
BYV5ED-600PJ
Paquete:
DPAK
Descripción:
DIODE GEN PURP 600V 5A DPAK
En stock : 7490
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.8 V @ 5 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 5A