Hogar / Single Diodes / BYW29-50HE3/45
minImg
BYW29-50HE3/45
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BYW29-50HE3/45
Paquete:
TO-220AC
Descripción:
DIODE GEN PURP 50V 8A TO220AC
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 25 ns
Capacitance @ Vr, F 45pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 50 V
Series -
Package / Case TO-220-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 20 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 50 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 8A