BYW77G-200-TR
STMicroelectronics
Producto No:
BYW77G-200-TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
D2PAK
Descripción:
DIODE GEN PURP 200V 25A D2PAK
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D2PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 200 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.15 V @ 40 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 25A