BZD17C220P RQG
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
BZD17C220P RQG
Paquete:
Sub SMA
Descripción:
DIODE ZENER 220V 800MW SUB SMA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5.68%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package Sub SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 160 V
Series -
Package / Case DO-219AB
Power - Max 800 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 220 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 900 Ohms