BZD27C5V1P-M3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZD27C5V1P-M3-08
Descripción:
DIODE ZENER 5.1V 800MW DO219AB
En stock : 29214
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series BZD27-M
Package / Case DO-219AB
Power - Max 800 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 6 Ohms