BZG03B220-M3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZG03B220-M3-08
Descripción:
DIODE ZENER 220V 1.25W DO214AC
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 160 V
Series BZG03B-M
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 220 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 750 Ohms