BZG04-75-M3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZG04-75-M3-18
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
DIODE ZENER 91V 1.25W DO214AC
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 75 V
Series BZG04-M
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 91 V