BZG05B11-HE3-TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZG05B11-HE3-TR
Paquete:
DO-214AC
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ZENER 11V 1.25W DO214AC
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 8.2 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZG05B
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms