BZG05C15-HM3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZG05C15-HM3-08
Descripción:
DIODE ZENER 15V 1.25W DO214AC
En stock : 7636
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±6%
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 11 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZG05C-M
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms