BZG05C27-HM3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZG05C27-HM3-08
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
DIODE ZENER 27V 1.25W DO214AC
En stock : 141
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±7.04%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 20 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZG05C-M
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms