BZG05C30-HE3-TR3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZG05C30-HE3-TR3
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
DIODE ZENER 30V 1.25W DO214AC
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 22 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZG05C
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms