BZG05C4V7-M3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZG05C4V7-M3-08
Descripción:
DIODE ZENER 4.7V 1.25W DO214AC
En stock : 2321
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±6.38%
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Series BZG05C-M
Package / Case DO-214AC, SMA
Power - Max 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 13 Ohms