BZT52B20-G3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZT52B20-G3-08
Paquete:
SOD-123
Descripción:
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123
En stock : 13518
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 15 V
Series BZT52-G
Package / Case SOD-123
Power - Max 500 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 50 Ohms