BZT52B22T-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZT52B22T-TP
Paquete:
SOD-523
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 15.4 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms