BZT52B27-HE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZT52B27-HE3-18
Paquete:
SOD-123
Descripción:
DIODE ZENER 27V 410MW SOD123
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 20 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZT52
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms