BZT52B27HE3-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZT52B27HE3-TP
Paquete:
SOD-123
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 20 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms