BZT52B2V4-G RHG
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
BZT52B2V4-G RHG
Paquete:
SOD-123
Descripción:
DIODE ZENER 2.4V 410MW SOD123
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms