Hogar / Single Zener Diodes / BZT52B4V3-HE3_A-18
minImg
BZT52B4V3-HE3_A-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZT52B4V3-HE3_A-18
Paquete:
SOD-123
Descripción:
DIODE ZENER 4.3V 410MW SOD123
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZT52
Package / Case SOD-123
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms