BZT52B4V7JS-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZT52B4V7JS-TP
Paquete:
SOD-323
Descripción:
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±1.91%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.7 µA @ 2 V
Series -
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 75 Ohms