BZT52B51-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZT52B51-TP
Descripción:
DIODE ZENER 51V 410MW SOD123
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±2%
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 38 V
Series -
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms