BZT52B5V1LS-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZT52B5V1LS-TP
Paquete:
SOD-323
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±1.96%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 350 mW
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms