BZT52B62S-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZT52B62S-TP
Paquete:
SOD-323
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ZENER 62V 200MW SOD323
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 46 V
Series -
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 62 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 150 Ohms