BZT52B6V2
Good-Ark Semiconductor
Producto No:
BZT52B6V2
Descripción:
DIODE, ZENER, 0.5W, 6.2V, SOD-12
En stock : 6000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±1.94%
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 4 V
Series BZT52Bxxx
Package / Case SOD-123
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Good-Ark Semiconductor
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms