BZT52C13-G3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZT52C13-G3-08
Descripción:
DIODE ZENER 13V 410MW SOD123
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10 V
Series BZT52-G
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms