BZT52C27HE3-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZT52C27HE3-TP
Paquete:
SOD-123
Descripción:
500MW ZENER SOD-123
En stock : 6000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±7.04%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 18.9 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms