Hogar / Single Zener Diodes / BZT52C3V3-HE3_A-08
minImg
BZT52C3V3-HE3_A-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZT52C3V3-HE3_A-08
Descripción:
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZT52
Package / Case SOD-123
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms