BZT52C3V3LP-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZT52C3V3LP-TP
Paquete:
SOD-882
Descripción:
DIODE ZENER 3.3V 100MW SOD882
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±6.06%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-882
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SOD-882
Power - Max 100 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms