BZT52C4V7-HE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZT52C4V7-HE3-18
Paquete:
SOD-123
Descripción:
DIODE ZENER 4.7V 410MW SOD123
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SOD-123
Series Automotive, AEC-Q101, BZT52
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 78 Ohms