BZT52C5V1S RRG
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
BZT52C5V1S RRG
Paquete:
SOD-323F
Descripción:
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323F
En stock : 11583
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.8 µA @ 2 V
Series -
Package / Case SC-90, SOD-323F
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms