BZT52C5V6T-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
BZT52C5V6T-TP
Paquete:
SOD-523
Descripción:
DIODE ZENER 5.6V 100MW SOD523
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±7%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 100 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms