BZT52C7V5S RRG
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
BZT52C7V5S RRG
Paquete:
SOD-323F
Descripción:
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD323F
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr 900 nA @ 5 V
Series -
Package / Case SC-90, SOD-323F
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms