BZT52C9V1LPQ-7
Diodes Incorporated
Producto No:
BZT52C9V1LPQ-7
Paquete:
X1-DFN1006-2
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ZENER X1-DFN1006-2 T&R 3K
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±6%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package X1-DFN1006-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms