BZT52H-A9V1X
Nexperia USA Inc.
Producto No:
BZT52H-A9V1X
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
SOD-123F
Descripción:
BZT52H-A9V1/SOD123F/SOD2
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Series BZT52H-A
Package / Case SOD-123F
Power - Max 375 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms