BZT52H-B5V1,115
NXP USA Inc.
Producto No:
BZT52H-B5V1,115
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
SOD-123F
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
NOW NEXPERIA BZT52H-B5V1 - ZENER
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 2 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123F
Power - Max 375 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms