BZT52H-B9V1,115
NXP Semiconductors
Producto No:
BZT52H-B9V1,115
Fabricante:
NXP Semiconductors
Paquete:
SOD-123F
Descripción:
NEXPERIA BZT52H-B9V1 - ZENER DIO
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123F
Power - Max 375 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr NXP Semiconductors
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms