BZT55A6V8-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZT55A6V8-GS18
Paquete:
SOD-80 QuadroMELF
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD80
Guía del usuario
Operating Temperature 175°C
Tolerance ±1%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-80 QuadroMELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 3 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-80 Variant
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms