BZT55B3V3-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
BZT55B3V3-GS18
Paquete:
SOD-80 QuadroMELF
Descripción:
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD80
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-80 QuadroMELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZT55
Package / Case SOD-80 Variant
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms