BZT585B7V5TQ-7
Diodes Incorporated
Producto No:
BZT585B7V5TQ-7
Paquete:
SOD-523
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ZENER 7.5V 350MW SOD523
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-79, SOD-523
Power - Max 350 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms